0 items - 0.00₺ 0

Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Sistemi;

Görüntülü İnterkom Sistemi;Akıllı ev içinde yaşayanların konforunu artıran, güvenliğini sağlayan ve enerji maliyetlerini önemli ölçüde düşüren ve otomasyon sistemi aracılığı ile kontrol edilen konutlara denilmektedir.

Bundan birkaç sene önce ismi yeni yeni duyulmaya başlana akıllı ev sistemleri, günümüzde yapılan birçok konutta standart olarak sunulmaktadır.

Akıllı  Ev  Sistemleri;  evrensel  bir  uzaktan  kumanda  veya  aydınlatma  ve  perde/ panjur kontrolünden  çok  daha  fazlasını içermektedir.Bir Akıllı Ev Sistemi; Evinizdeki tüm elektronik cihazları ve  sistemleri  kolay kullanımlı bir  arayüz  ile  kontrol  eden  ve birbirine  bağlayan  bir  teknolojidir.

Böylece evin herhangi bir noktasından istenilen bölgenin aydınlatma kontrolü, perde-panjur kontrolü ya da başka bir cihazın kullanımını tek kumandadan veya herhangi bir erişim noktasın (touch panel, anahtar) üzerinden kontrol etme özgürlüğü sunuluyor.

İnşaat sektörünün bugün geldiği noktada akıllı bina otomasyon sistemleri konutların ve ofislerin satışında çok önemli bir etken haline gelmiştir

Kontrol Noktaları;

– Aydınlatma kontrolü,
– Perde-panjur kontrolü,
– Isıtma ve iklimlendirme kontrolü,
– Uzaktan kontrol ve izleme,
– Birden fazla kontrolü tek anahtar ile yapabilme,
– Hırsız–yangın–gaz kaçağı–su baskını güvenliği,
– Kamera izleme, merkezi izleme sistemleri,
– Yüksek hızlı internet bağlantısı,
– Zamana veya ışık şiddetine bağlı aydınlatma kontrolü,
– Birden fazla kontrolü tek anahtar ile senaryo şeklinde çalıştırma,
– Toplantı odası otomasyonu, asansörlü projeksiyon cihazı ve  projeksiyon perdesi kontrolü.

 

İbadet gibi, ticaret de hile kabul etmez. 
Hz. Ali

Leave a comment

Top
Minimum 4 characters