0 items - 0.00₺ 0

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri ( PDKS );

 

Tek kapıya hükmeden bağımsız kart okuyuculardan binlerce kapıya kadar kontrol sağlayan bilgisayar bağlantılı cihazlar, proximity (yaklaşım tipi) okuyucular sayesinde kolay kullanım imkanı sağl ar.

Geçiş kontrol sistemleri ile personel devam kontrolü, ziyaretçi, araç giriş-çıkış kontrolü ve otopark otomasyonu ihtiyaçlarına cevap verir. Ofis, orta ve büyük ölçekli şirketlerin girişlerinden metro istasyonu girişlerine, otopark girişlerinden KGS ve OGS sistemine, kamu binaları girişlerinden hava limanı terminallerinin girişlerine ve personel takip işlemine kadar birçok alanda geçiş kontrol sistemleri kullanılmaktadır.  Ayrıca plaka tanıma sistemi ile araç giriş çıkışlarınızda kontrol altına alınarak daha güvenli ve insan gücünden tasarruflu sistemler oluşturulmaktadır.

Şirketlerin girişlerine yerleştirilen turnikeler ve bu turnikeler üzerine yerleştirilen kart okuyucular sayesinde düzenli ve güvenli bir geçiş sunulmaktadır. Şirket çalışanı dışındaki misafirler için verilen misafir kartları sayesinde misafirlerin ne zaman geldiği, kime geldiği ve ne zaman ayrıldığı gibi bilgiler bilgisayar ortamında tutularak daha sonra kullanılabilmektedir. Hatta çalışanların görüntülerini girişe yerleştirilen kamera ile entegre bir şekilde çalışarak, kartı kullanan personel ile kart sahibini karşılaştırma olanağı sağlamaktadır. Şirketlerin diğer katlarındaki kart okuyucular odalara geçiş izni ve yetkilendirme imkanı sağlamaktadır.  Örneğin şirketlerin elektrik odalarına teknik personelin dışında kimse girmemelidir.

Otoparklarda kullanılan kartlı geçiş sistemleri otopark giriş ve çıkışına yerleştirilen kart okuyucular ve giriş izni veren kollu bariyerden oluşmaktadır. Şirket çalışanları ve diğer kullanıcıların giriş çıkış saatlerinin tutulması, ücretlendirilmenin yapılması imkanı sağlamaktadır. Plaka okuma sisteminde ise bunların yanı sıra giriş çıkış yapan araçların plakalarını kaydedebilir, plaka üzerinden giriş çıkış izni verebilir ve hatta plaka soruşturması yapılabilmektedir.

Biometrik uygulamalar “parmak izi okuyucular, iris tarama sistemi” yüksek güvenlik istenen alanlarda geçiş izni için kullanılmaktadır.

En büyük işler, büyük hayal sahibi insanlarla başarılmıştır. 

(W.Russel)

Leave a comment

Top
Minimum 4 characters